Вуглеводи володіють найбільшим впливом на рівень глюкози в крові!2
Вуглеводи — це поживні речовини, які є основним джерелом енергії для вашого організму. Тому контроль їх споживання є важливим елементом здорового харчування! Існують різні типи вуглеводів, які по-різному впливають на рівень глюкози в крові (швидкі та повільні). Тож необхідно звертати увагу на тип і кількість вуглеводів, які ви споживаєте.
Вам цікаво, скільки вуглеводів ви споживаєте?
Почніть рахувати кількість вуглеводів4 у своїх стравах, напоях і закусках. На етикетці зазначена кількість вуглеводів, яка міститься в цьому продукті харчування. Кількість вуглеводів у продуктах, що не мають етикетки, зокрема в натуральних необроблених продуктах, можна оцінити з використанням інформації у вільному доступі. Ваші записи щодо кількості спожитих вуглеводів і рівнів глюкози в крові до та через 2 години після їди допоможуть вашому лікарю оцінити вплив різних продуктів на ваш стан, призначити лікарські засоби (за необхідності) та скласти план харчування відповідно до потреб вашого організму. Зверніться до свого лікаря для отримання оптимального плану харчування.
Підраховуйте кількість спожитих вуглеводів4
Рівень глюкози в крові може підвищуватися швидко чи повільно, залежно від кількості спожитих вуглеводів певного типу. Тому підрахунок вуглеводів є надійним способом контролю рівня глюкози в крові.
Дієта та фізична активність
Індивідуальний план харчування та регулярна фізична активність є обов’язковими елементами лікування. Зазвичай лікарі рекомендують виконувати фізичні вправи середньої інтенсивності протягом щонайменше 30 хвилин на день впродовж більшої частини тижня. До таких фізичних навантажень належать швидка ходьба, плавання або пренатальна йога.3